דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

בעידן הדיגיטלי אתם צפויים לחיות לנצח

עידן חדש
בשנת 2017 יחול יום הולדתו העשירי של העידן הדיגיטלי. מתי בדיוק? ב-29 ביוני. אם תשאלו את עצמכם כיצד בחרתי לקבוע את יום הולדתו, על דעת עצמי בלבד, הרי שבאופן רשמי בדיוק באותו היום, בשנת 2007 הגיח לעולם האייפון הראשון – שילוב של טלפון סלולרי, נגן מדיה נייד ומחשב כף יד, המסוגל להתחבר לאינטרנט. לראייתי, באותו היום ממש נכנסנו באופן רשמי אל העידן הדיגיטלי.

14/03/2017

בעיות והזדמנויות בעידן הדיגיטלי
מאז ועד היום הספקנו להתוודע לאייפונים רבים וחדשים, כל אחד מתוחכם מקודמו ולצידם מכשירים חכמים נוספים של מיטב היצרנים המובילים בעולם, שילוב מרגש של חומרה ותוכנה, שהפכו כל אחד ואחת מאתנו ליצרני תוכן ולצלמים כמעט מקצועיים. במקביל, נולדו רשתות חברתיות, אשר הובילו לכך, שאנו מבלים יותר ויותר זמן בסביבה הווירטואלית, יוצרים חשבונות אונליין, המאפשרים גישה למידע הרגיש ביותר שלנו. במרחבי הרשת אנחנו חשופים לגמרי – סודות, תמונות רגישות ומסמכים חשובים ורגישים, עשויים להיות חשופים לעיני כל במידה ולא טיפלנו כהלכה ואף"חומות" שאנו סבורים כי בנינו במהלך חיינו, קורסות לא פעם לאחר לכתנו. לפתע, המכשירים השונים, המאפשרים גישה למידע הרגיש הזה – המחשבים שלנו, הטלפונים החכמים והטאבלטים, מספקים גישה מידית לאוחז בהם, הצצה אל תוך סודותינו הכמוסים ביותר.

מצדו השני של המטבע, האנשים היקרים לנו, היורשים הדיגיטליים שלנו, שלא מונו כהלכה ולא קיבלו גישה מבעוד מועד, מתמודדים עם בעיה נוספת – חוסר היכולת לגשת למידע האישי שלנו לאחר לכתנו – בין עם בשל העובדה שמכשירים אלקטרוניים שונים שלנו מוגנים בסיסמה שאיננה ברשותם ובין אם בשל העובדה המצערת, שאין הגדרת חוק מחייבת לעניין הטיפול בנכסים דיגיטליים שונים, כך שחוק הירושה איננו חל לגביהם והגישה אל אותם נכסים תאבד לנצח. אני מדבר על הפייסבוק שלכם, על חשבון המייל שלכם, על חשבונות "הנוסע המתמיד", ועל עוד חשבונות נוספים, שבהם יש לכם כיום יתרה כספית אמתית, שאף אחד לא מודע אליה, כדוגמת חשבונות "פייפאל", חשבונות בחברות תעופה עם זכויות שצברתם בחייכם כ"נוסע מתמיד" או הטבות אחרות בחברות – כל אלו שווים כסף אמתי עבור היורשים שלכם, אך הם לא ידעו עליהם ו/או לא יזכו לקבל גישה.

ומה בדבר המורשת שלכם?
האם נהיר וברור לכולנו שלחיים הדיגיטליים שלנו יש כיום חיי נצח?

זאת המציאות של כולנו בעידן הדיגיטלי – מנוע החיפוש של גוגל וחשבון הפייסבוק שלכם, ייקבעו כיצד אתם צפויים להיזכר לנצח נצחים, יכריעו בדבר המורשת שלכם לדורות הבאים, וכשתקישו את שמו של כותב שורות אלו בגוגל, תקבלו כתוצאה ראשונה את הכתבה המרגשת הבאה "מנכ"ל מיטב טרייד התפטר". האם כך ברצוני להיזכר על ידי הדורות הבאים?

מה נכתב עליכם בתוצאת החיפוש הראשונה של שמכם במנוע החיפוש הפופולרי? האם כך ברצונכם להיזכר? האם האמור משקף בדרך הטובה ביותר את עשייתכם ואת המורשת שברצונכם להשאיר אחריכם?

מה אם היה ניתן לקבל שליטה על המורשת שלכם כפי שתיוותר לדורות הבאים?

מה אם היה ניתן להיות שם בשביל האנשים שאתם אוהבים גם אחרי שאינכם עוד בסביבה? להקל עליהם בהתמודדות עם האובדן ולאפשר להם גישה למידע חשוב עבורם, למנוע גישה ממי שלא אמור להיחשף למידע רגיש שלכם ולהעביר את המורשת שלכם בדרך שבה אתם מעוניינים להיזכר בעולם. אולי גם להגיד מילה טובה ולהזכיר לאותם האנשים שאהבתם בחייכם וידעתם שהם אהבו אתכם. לעתים, זה כל שיידרש בשביל לסייע להם להמשיך בחייהם.

זוכרים את הסרט השני של סופרמן? כיצד עולה בפניו ההולוגרמה של אביו, שמספרת לו על ההיסטוריה המשפחתית מכוכב קריפטונייט? אם לא, ממליץ שתקדישו מזמנכם לצפייה – מדובר בקטע השראתי מרגש, ניתן לחפש בגוגל "superman 2 – father and son" או להעתיק את הקישור הבא - https://www.youtube.com/watch?v=KchxYM0WhDM הקטע זמין לצפייה ביוטיוב והינו חומר חובה שצפוי לעורר מחשבה בכל אחד ואחת מאיתנו. אז הולוגרמות עדיין אינן נחלת הכלל, אבל כל השאר היום כבר אפשרי.

בסופו של יום, כל אדם הוא לא יותר מאשר אוסף החוויות, הזיכרונות והקשרים שצבר במהלך חייו. מה יישאר אחרינו? המורשת שלנו והאנשים שאנחנו אוהבים. החיים נמשכים גם כשאנו כבר לא נהיה יותר בסביבה. העידן הדיגיטלי פותח עבורנו צוהר לעולם חדש של אפשרויות, ומבטיח לנו קיום נצחי. בין אם אנו אוהבים את הרעיון ובין אם לאו, זאת המציאות – תוצאות החיפוש בגוגל יקבעו איך ניזכר לדורות הבאים, כמו גם רגעים שבחרנו בהיסח הדעת לשתף בפייסבוק שלנו. מאחר שאין עוד באפשרותנו לשנות זאת, נותר לנו רק לקחת שליטה. אך כיצד ניתן להבטיח שהמורשת שלנו תעבור לדורות הבאים בדרך שבה אנו מעוניינים, לעתים באופן שונה וייחודי לגורמים שונים? כיצד ניתן להבטיח גישה לכל החשבונות שיצרנו ברשת, לאפשר גישה לתמונות ולקובצי הווידיאו שיצרנו בחיינו מבלי שאלו ילכו לאיבוד? כיצד ניתן למנוע גישה למידע מסוים שנמצא כיום בחזקת הפרט שלנו, אך הופך להיות נגיש להרבה אחרים לאחר לכתנו?

כל זאת נמצא כיום בהישג ידכם, באופן קל למדי ולא יקר על ידי תכנון מראש ושימוש בכספת דיגיטלית חכמה.

כספת דיגיטלית חכמה
סייפביונד פיתחה מוצר חדשני של כספות דיגיטליות, המאפשר אחסון, העברה והורשה של כל הנכסים הדיגיטליים שאדם צובר בחייו. הפלטפורמה מאפשרת לאחסן ולנהל תוכן דיגיטלי, מכל סוגי הקבצים והמדיות (וידיאו, טקסט, תמונה ואודיו), בחשבון פרטי, אשר יכול להכיל מספר לא מוגבל של כספות דיגיטליות בעבור נמענים ייעודיים ו/או קבוצות נמענים, אשר יקבלו את המידע והחומר הדיגיטלי שהושאר עבורם לאחר פטירתו של בעל החשבון, בתור היורשים הדיגיטליים שלו.

הטכנולוגיה הייחודית של סייפביונד מספקת פתרונות מתקדמים להעברת הנכסים והתוכן שהושארו בכל אחת מהכספות לנמען/נמענים ייעודיים, כדי לאפשר העברה מסודרת של הזהות שקיימת לכל אחד מאתנו כיום ברשת.

אנחנו מאפשרים לכל אדם להמשיך וללוות את בני משפחתו וחבריו באופן חדש ומרגש, ברגעים החשובים ביותר של חייהם.

בנוסף לכך, המערכת מאפשרת לאחסן באופן מאובטח סיסמאות גישה לכל חשבונות האונליין של בעל החשבון ולהקצות אותן לנמען עתידי עם הנחיות לשימוש אודות המידע המאוחסן באותם חשבונות, על מנת לאפשר גישה קלה ולהימנע מעוגמת הנפש הכרוכה באיבוד המידע, או חלילה להגעת המידע לידיים הלא נכונות.

המערכת זמינה לשימוש בכל הפלטפורמות הקיימות באנגלית ובעברית: אתר אינטרנט, אתר מותאם ואפליקציות.

לאחרונה, התחלנו בסייפביונד לעבוד עם חברות וארגונים שונים בתחום הגיל השלישי בארץ ובחו"ל.

במהלך חודש דצמבר 2016 הושק פיילוט עם עמותת "מטב", אשר במסגרתו בני משפחה משתמשים בסייפביונד לתיעוד סיפורי חייהם של הוריהם וסביהם. בארה"ב אנו מתחילים בימים אלו לספק שירותים של כספות דיגיטליות לאחת מהחברות המובילות בתחום ההוספיס ונמצאים במגעים מתקדמים עם גופים שונים המספקים שירותים לגיל השלישי.

מגזין דורות, בחר להעניק לחותמים על מנוי חדש, או מצרפים מנוי נוסף, חשבון חינם בסייפביונד לשנה אחת.

 

מורן צור, מנכ"ל ומייסד סייפביונד

הדפסשלח לחבר
בניית אתרים