דורות - מגזין לקידום השירות לאוכלוסיה המבוגרת

גיליון 169, ספטמבר 2015

16/09/2015

מאמר מערכת
הזדמנות להתחדשות

ממלאי התפקידים המרכזיים ברשויות הממלכתיות והציבוריות, האחראיות למדיניות ולרגולציה בתחום הזיקנה בישראל, נמנים עם הדור הצעיר יותר, חלקם ללא כל ניסיון קודם או הכשרה ייחודית בתחום. גם במגזר השלישי ובמגזר הפרטי היינו עדים, בשנה המסתיימת לה בחודש הקרוב, לאיוש תפקידי הניהול על ידי אנשים צעירים ומוכשרים, שההיכרות שלהם עם האזרחים הוותיקים בישראל הסתכמה באינטראקציה עם הסבתא והסבא האישיים שלהם.

בבתי אבות פרטיים ובחברות סיעוד פרשו המייסדים לגמלאות והעבירו את שרביט הניהול  לילדיהם.

השנה החולפת הייתה שנת היכרות והתמצאות בשטח של המנהלים הצעירים והטריים. משוחררים מכל פרדיגמה של ותיקים ומשק של ציניות, המכריע מנהלים שחוקים, יכולים וצריכים נציגי הדור הצעיר לחולל שינוי, לרענן חשיבה, לשנות את סדר היום בשיח הציבורי-מקצועי בתחום הזיקנה בישראל.

שני עשורים ויותר עוסקים כולם, ואולי נכון יותר – מדברים כולם, על ריבוי כתובות ורשויות המטפלות בזקן, על הצורך ברצף טיפולי בזקן, על הצורך בתכנית לאומית להתמודדות עם הזדקנות האוכלוסייה, על הנחיצות בשינוי תמהיל שעות טיפולי הבית לזכאי חוק הסיעוד, על טשטוש הגבולות והאבחנה בין גוף עסקי פרטי לבין ארגונים ללא כוונת רווח, על מעברם של מוסדות גריאטריים ממודל של בית חולים למודל של בית, על הבדידות של הזקן בקהילה והשלכותיה על בריאותו הפיזית והנפשית, ועוד ועוד. אותם מומחים מדברים לאותם אנשי מקצוע על אותם נושאים כבר לאורך שנים.

בשירות לאזרחים ותיקים במשרד הרווחה, במשרד לשוויון חברתי, בהנהלת משרד הבריאות, באשל, במחלקות לזקן בעיריות הגדולות, במט"ב, בלב זהב, בעמידר ובשורה של ארגונים פרטיים ומלכ"ריים, מכהנים בעלי תפקידים מרכזיים חדשים, צעירים ונמרצים. ראוי שתשע"ו, השנה הבאה עלינו לטובה, תהיה שנת מפנה, שנת התחדשות של חשיבה, מדיניות, תכניות וכיווני התפתחות.

 

שנה טובה. שנה של התחדשות.

הדפסשלח לחברלטופס מנוי על דורות
בניית אתרים